Kotel ATMOS na pelety | HT EXTRA showroom a e-shop
CELOFIREMNÍ ŠKOLENÍ: 23.3. je na HOSOVě zavřeno a ZNOJEMSKÁ v omezeném provozu.
Logo
Po-Pá, 7:00 - 17:00 hod.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
02.03.2023
SEGWAY NAVIMOW nově v sortimentu
Dnešním dnem jsem zařadili do sortimentu robotické sekačky NAVIMOW od popředního výrobce robotických strojů nejrůznějšího využití, společnosti SEGWAY.... číst celé
11.01.2023
Případová studie: Větrání s rekuperací - rekonstrukce domu
Uvažujete o rekonstrukci domu/bytu a chtěli byste společně s tím vyřešit efektivní větrání s minimální ztrátou tepla a s optimální vlhkosti? Tak právě... číst celé
11.10.2022
Bateriové stroje ...
... se nám do života dostávají častěji, než kdy v minulosti. Jsou to všechno skvělé hračky, výkon a kvalita je výborná, nicméně, praktická užitečnost ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

FACEBOOK

  

         

  1. Úvod
  2. Kotle ATMOS
  3. Kotle ATMOS
  4. Kotel ATMOS na pelety

Kotel ATMOS na pelety

D 25 P

Ekologické a plně automatické kotle na pelety ATMOS Jsou konstruovány pro dokonalé spalování pelet, tak že do levé či pravé strany kotle, podle potřeb... celý popis
Dostupnost
ověřte na prodejně
Typ:
71 461 Kč
59 059 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:D25P
Výrobce:Jaroslav Cankář a syn ATMOS
Kompletní specifikace

Ekologické a plně automatické kotle na pelety ATMOS

Jsou konstruovány pro dokonalé spalování pelet, tak že do levé či pravé strany kotle, podle potřeby zákazníka, je zabudován hořák na pelety, který si plně automaticky, za pomocí šnekového dopravníku odebírá pelety ze zásobníku. Zásobník paliva bývá umístěn vedle kotle, nebo ve vedlejší místnosti a může mít libovolnou velikost (standardně 250, 500 nebo 1000 l). Často bývá i jako zásobník paliva použita část kotelny, která pak vystačí na celou topnou sezonu.

Samotný provoz hořák na pelety funguje zcela automaticky. V případě, že hořák dostane pokyn ke startu, nebo-li vznikne potřeba topit, nasype dopravník pelety do hubice hořáku a sám je zapálí topným tělískem (spirálou). Po dostatečném rozhoření pelet, najede hořák na nastavený výkon, v kterém setrvá do doby než je systém (dům) vytopen. Poté se hořák vypne a pelety v komůrce hořáku dohoří. Hořák je tak připraven k novému startu. Celý cyklus se v případě další potřeby vždy opakuje.

Výkon kotle a další funkce hořáku jsou řízeny elektronickou regulací, která umožňuje přizpůsobit chod kotle konkrétním podmínkám celého systému. Doplňování pelet, čištění spalovací komůrky hořáku a vybírání popela provádíme, jednou za 1 - 30 dní, a to podle kvality pelet a velikosti zásobníku. V případě potřeby je možné kotle vybavit automatickým odpopelňovacím systémem pro komfortní vytápění s minimální obsluhou.

Díky těmto vlastnostem jsou tyto kotle stejně komfortní co se týče obsluhy a užitných vlastností tak jako topení plynem, propan butanem či LTO. Hlavní předností je ale to, že na rozdíl od zemního plynu či LTO, spalují obnovitelné zdroje energie.

Výhody kotlů na pelety ATMOS
  • Velký komfort vytápění
  • Vysoká účinnost 90 až 93 % podle typu - malá spotřeba paliva
  • Ekologické spalování - kotel dle ČSN EN 303-5 třídy 5 a EKODESIGN 2015/1189
  • Automatický provoz a vypnutí kotle po dohoření paliva
  • Automatické vybírání popela - při zabudovaném odpopelnění
Parametry
VýrobceJaroslav Cankář a syn ATMOS
Zboží zařazeno v kategoriích